Haber

17 Yaşındaki Kızı Denedi ve İstismar Etti: İfadeleri Ortaya Çıktı

Konya’da 17 yaşındaki GA, ‘Sizi MİT’e subay olarak alacağız’ vaadiyle kandırılarak günlerce cinsel istismara uğradı. Olayda zanlıların ifadeleri ortaya çıktı.

Ahmet Mandal ‘çocuğa cinsel istismar’dan tutuklandı.

Kentte lise eğitiminin son sınıfında olan GA, Kasım ayı başında derslerinde başarılı olduğu için MİT’e memur olarak alınacağı sözüne aldanarak hayatını kaybetti. karartılmıştı. İddiaya göre, okul müdürü HA’nın kandırdığı evli ve bir çocuk babası Ahmet Mandal, derslerinde başarılı olduğu için “Seni MİT’e memur alacağız” dedirtti. GA’yı günlerce istismar etti. GA’nın ailesinin şikayeti üzerine kendisini ‘MİT üyesi’ olarak tanıtan elektrikçi Ahmet Mandal, ‘çocuklara cinsel istismar’ hatasından tutuklandı.

“Ahmet Mandal MİT mensubu olduğumu söyleyerek bizi kandırdı.”

Soruşturma kapsamında ortaya çıkan terimler olurken, okul müdürü HA’nın “Suçlamaları kabul etmiyorum. Ahmet Mandal bizi de kandırdı” söylendiği söylendi. Diğer okul müdürü ASK, ‘ Ahmet Mandal MİT’çiyim diyerek bizi kandırdı. Suçlamaları kabul etmiyorum.ifade verdi.

“Taşıdığım MİT kimliği değil, bir derneğin kimliğiydi.”

GA’yı okul müdürü HA’nın tanıştırmasıyla günlerce taciz eden Ahmet Mandal, ifadesinde, ‘Taşıdığım MİT kimliği değil, bir derneğin kimliğiydi. Kimseye tecavüz etmedim, suçlamaları kabul etmiyorum.söylendiği ortaya çıktı.

Öte yandan olayın ardından Milli Eğitim Müdürlüğü, lise son sınıf öğrencisi GA’ya psikolojik destek sağlamak üzere Rehberlik Araştırma Merkezi’nden 2 öğretmeni atadı. GA’nın talebi üzerine okul değişikliğinin de yapılabileceği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu