Haber

Avcılar Belediyesi Vatandaş Memnuniyetinde Tam Not Aldı

Avcılar Belediyesi, Argüden Yönetişim Akademisi’nin İstanbul’da gerçekleştirdiği “Belediye Yönetim Karnesi” çalışmasında vatandaş memnuniyetinde tam not alarak ilk sekiz belediye arasında yer aldı.

İstanbul İlçe Belediyelerinin doğru yönetişim uygulamalarının kamuya sundukları açık veriler incelenerek vatandaş bakış açısıyla değerlendirildiği Belediye Yönetişim Karnesi 2023 araştırmasının sonuçları Altınbaş Üniversitesi’nde düzenlenen konferansla kamuoyuna sunuldu. 100. Yıl Salonu. Konferansta İstanbul ilçe belediyelerinin şeffaflık, katılım, sürdürülebilirlik, kurumsal, işleyiş, yaşam kalitesi ve çevre gibi alanlarda yaptığı araştırmaların sonuçları paylaşıldı. Panele; Avcılar, Kadıköy, Fatih, Şişli, Sultanbeyli ve Bağcılar Belediyelerinden yetkililer katıldı. Dijital belge ve bilgilere başvurularak 227 göstergenin kullanıldığı araştırmada, ilçe belediyelerinin sunduğu hizmet ve vatandaş memnuniyeti değerlendirildi.

Avcılar, Bağcılar, Beşiktaş, Çekmeköy, Kadıköy, Maltepe, Sarıyer, paydaş ve vatandaş odaklı Entegre Raporlamaları, Avrupa Yönetişim Mükemmeliyet Markasını kullanma hakkını elde etmeleri, katılımcı bütçe süreçlerini kullanmaları, kapsayıcı politikalar benimsemeleri, öğrenmeye ve öğrenmeye her zaman değer vermeleri ile dikkat çekmektedir. gelişim. Sultanbeyli ve Şişli Belediyeleri ise en yüksek puanı alarak ilk sekizde yer aldı.

31 Mart seçimleri öncesinde dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren Uluslararası Şeffaflık Derneği ile “Şeffaflık Taahhüdü”ne imza atan Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli; Ülkemizin ekonomik kriz yaşamasının nedeninin iktidardakilerin şeffaf olmaması ve örtülü işler yapması olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle Avcılar’a şeffaf bir belediye yönetimi sözü verdim ve 4 buçuk yıllık görev süremde bunu en önemli prensip olarak benimsedik. Bireysel yaklaşımı reddeden, tüm kararları birlikte alan, katılımcı bir yönetim tarzını benimsedik. “Avcılar’ın geleceğini Avcılar halkı şekillendirecek” diyerek 2020-2024 Stratejik planını 7’den 70’e tüm komşularımızla birlikte hazırladık. “Birlikte yönetim” ve “hesap verebilirlik” anlayışıyla bir ilke imza attık. Avcılar’da meclis toplantılarımızı belediyemizin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlamaya başladık. Göreve gelir gelmez israfın önüne geçtik ve borç batağına düşen belediyemizi bütçe fazlası haline getirdik. Mevcut kaynaklarımızı etkin ve verimli kullanarak, az parayla çok iş yaptık. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu