Ekonomi

Bazı analizler Bitcoin’de 10 bin dolara işaret ediyor

Bitcoin Salı günü öbür kripto para üniteleriyle birlikte paha kazandı. En büyük kripto para yüzde 2,1’lik yükseliş sergilerken, göğüs tokeni Dogecoin ise yüzde 10’a varan artış yaşadı.

Ancak yaşanan yükselişler dijital varlık Borsası FTX’in çöküşünün başka yerlere sıçrayabileceğine dair endişelerle gölgelendi.

Bitcoin’in şimdiye kadar BlockFi Inc.’in Pazartesi günkü iflasını atlattığı belirtiliyor. Kripto kredi kuruluşu, Sam Bankman-Fried’in FTX’inin ve kardeş şirketi Alameda Research’ün kaotik çöküşünün ardından çözülme yaşamaya başlamıştı.

Kripto dünyasında şu anda FTX kaynaklı daha fazla çöküş yaşanacağına dair endişeli bekleyiş sürerken dikkatler zor durumdaki aracılık şirketi Genesis gibi kurumlara odaklanmış durumda.

Kripto danışmanlık şirketi Venn Link Partners’ın kurucusu Cici Lu, “Kredi salgını henüz bitmedi. Kimin neye maruz kaldığı açısından karşı taraf riskinin ikinci ve üçüncü katmanlarında hala çok düşük görünürlük var” değerlendirmesinde bulundu.

Japonya’nın sosyal medya devi Line Corp. tarafından desteklenen bir kripto borsası olan Bitfront, sektördeki zorluklar nedeniyle kapandığını ancak bu adımın FTX’in çöküşüyle ​​bağlantılı olmadığını belirtti.

Öte yandan Bitcoin grafik modelleri de, tokenin görünümü hakkında ikaz işaretleri vermeye devam ediyor.

Tokenin en az yüzde 10 üst yahut aşağı hareket ettiğinde çizim oturumlarına dayalı nokta ve hal çalışması olarak isimlendirilen bir tahlil, kripto paranın yaklaşık 10 bin dolara kadar düşen takviye düzeylerini test etme riski altında olduğuna işaret ediyor.

Bitcoin ve birinci 100 tokendan birçoğu bu yıl yüzde 60’ın üzerinde bedel kaybetmişti. Bu durum birçok kripto şirketinde finansal sıkıntılara yol açarak iflas dalgası başlamasına neden olmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu