Ekonomi

BTM’nin başarısı Belçika’da ödülle taçlandı

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM), ‘Dünyanın En İyi 5 Kuluçka Merkezi’ arasına girerek ödüle layık görüldü. 5 yıl gibi kısa bir sürede dünyadaki tüm kuluçka merkezlerinin ulaşmak istediği kesin noktaya ulaşan BTM, dünyanın en saygın kurumlarından biri olan ve endeks oluşturan İsveç merkezli UBI Global tarafından 24 Ocak’ta yayınlandı. dünya çapında yaklaşık 1.900 kuluçka ve hızlandırma merkezinin bilgileriyle. Üniversiteler de dahil olmak üzere kamu ve özel sektör kuluçka merkezleri arasında “Dünyanın En İyi 5 Kuluçka Merkezi” arasına seçilmiştir.

BTM’nin elde ettiği bu başarı, Belçika’nın Ghent kentinde düzenlenen ödül töreni ile taçlandırıldı. Genel Müdür İbrahim Elbaşı, BTM ödülünü UBI Global CEO’su Ali Amin’in elinden aldı. Ödül öncesi düzenlenen ‘Yetenek’ panelinin konuşmacıları arasında Elbaşı da yer aldı.

UBI Global, BTM (Türkiye), Kerala Startup Mission (Hindistan), MIDITEC (Brezilya), NEXUS (Brezilya) ve Shanghai Caohejing Hi-tech Park Innovation Center (Çin) kuluçka merkezlerini dünyanın en iyi kuluçka merkezleri ilan etti. Yılın en uygun kuluçka merkezi ise bu 5 organizasyonun ortasında yer alan Kerala Startup Mission oldu.

BTM YOLUNA DEVAM EDİYOR

İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından girişimciliği desteklemek amacıyla kurulan BTM, pandemi öncesi UBI Global tarafından yine “Dünyanın En Umut Veren Merkezi” seçildi. Konuyla ilgili açıklama yapan BTM Genel Müdürü İbrahim Elbaşı, “Dünyanın en iyi 5 kuluçka merkezinden biri seçilmenin gururunu yaşıyoruz. BTM olarak 5 yılda yaptığımız çalışmalarla Türk girişimciliğinin küresel yarışta onur projesi olmayı başardık. Çizgimizden ve hizmetlerimizden taviz vermeden girişimcilerimizin merkezi olmaya devam edeceğiz.”

UBI Global, inovasyon merkezlerinin nerede olduğunu belirlemek, onları neyin başarılı kıldığını öğrenmek ve paylaşmak için 2013 yılında Stockholm, İsveç’te kuruldu. Bu konuda dünyanın en değerli kuruluşu olarak gösterilen kuruluş, kıyaslama ve endeks çalışmalarına başlayarak kuluçka ve hızlandırma programlarının ortak özelliklerini ortaya çıkarmayı hedefliyor. Bu çalışmaların bir sonucu olarak UBI Global, kuluçka ve hızlandırma programlarının etkinliğini artırarak daha cazip hale gelmesine ve yatırım çekmesine katkıda bulunmaktadır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu