Haber

BUÜ Doktora Öğrencisi İnci Ece Öztürk Dünya Şampiyonu Oldu

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) doktora öğrencisi ve milli atlet İnci Ece Öztürk, Dünya Kadınlar ve Karışık Bocce (Volo) Şampiyonası’nda “Step” branşında altın madalya kazandı.

8-11 Kasım tarihleri ​​arasında Fransa’nın Rumilly kentinde düzenlenen Dünya Kadınlar ve Karma Bocce (Volo) Şampiyonası’nda yarışan milli atlet İnci Ece Öztürk, büyük bir başarıya imza atarak dünya şampiyonu oldu. İnci Ece Öztürk ve takım arkadaşı Mehmet Can Yakin yarıştıkları “Karışık Bayrak” branşında dünya ikincisi oldu. İnci Ece’nin kardeşi milli atlet Buket Öztürk, Altın Nokta branşında dünya ikincisi oldu. BUÜ öğrencisi Emine Dursun ve takım arkadaşı Ayşenur Barış da kadınlar “Çifte Geleneksel” branşında dünya ikincisi oldu.

Step branşında dünya şampiyonluğuna ulaşan milli bocceci İnci Ece Öztürk, kız kardeşi Buket Öztürk ve Emine Dursun, eğitimlerine Bursa Uludağ Üniversitesi’nde devam ediyor. Lisans ve yüksek lisans eğitimini BUÜ’de tamamlayan İnci Ece Öztürk, doktora eğitimini de BUÜ’de tamamladı. Spor Fen Fakültesi’nde devam etmektedir. Altın Nokta dalında dünya ikincisi Buket Öztürk ve çifte geleneksel branşta dünya ikincisi Emine Dursun, lisans eğitimlerine BUÜ’de devam ediyor. Yarışın karma bayrak branşında dünya ikincisi olan Mehmet Can’ın da BUÜ mezunu olduğu paylaşıldı. -BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu