Haber

CHP Efeler İlçe Kadın Kolları Başkanı Hayat Pahasına Dikkat Çekti

CHP Efeler İlçe Kadın Kolları Başkanı Hasret Ekiz, sosyal medya hesabından paylaştığı görüntüyle marketlerdeki yüksek fiyatlara ve geçim pahalılığına dikkat çekti. Ekiz, “Ey AKP vatandaşlarımız alışveriş yapamaz hale geldi. Evlerde tencere kaynatılmaz, tenceredir. Bunun tek sorumlusu sizsiniz.”

Geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir görselle üreticilerin geçim pahalılığına ve sorunlarına dikkat çeken CHP Efeler İlçe Kadın Kolları Başkanı Hasret Ekiz, işlerin fiyatına bu kez bir zincir mağazaya giderek tepki gösterdi. Ekiz, sosyal medya hesabından yayınladığı görüntüde şunları söyledi:

“Bugün yine pazardayız. Bir kilo domates 35 lira, bir kilo biber 50 lira, bir kilo soğan 10 lira, bir kilo ayçiçek yağı 50 lira, altı yumurta 30 lira, bir kilo mercimek 50 lira, kuru fasulye 73 lira, bulgur 30 lira, pirinç 88 lira, şeker 33 lira, 16’lı paket tuvalet kağıdı 200 lira, 3 kilo çamaşır deterjanı 185 lira Bir kilo et almak istedik ama fiyatlar yakın değil.

Ey AKP milletimizi bu duruma düşürdünüz. Vatandaşlarımız alışveriş yapamaz hale geldi. Konutlarda tencereler kaynamaz, tencereler. Bunun tek sorumlusu sizsiniz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu