Haber

CHP Milletvekili Bülbül: Barış Pehlivan’ın yeniden tutuklanması demokrasi ve hukuk katliamıdır

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, “Barış Pehlivan’ın yeniden hapse girmesi demokrasi ve hukuk katliamıdır. Kadın katillerinin, mafyaların, hırsızların, tacizcilerin, doğayı talan edenlerin okşandığı, gazetecilerin kalemlerinin kırıldığı bir hukuk sistemidir.” . Ama diktatörlüklerde olur. Elbet bir gün gazeteciler altın sayfaları yazarken, diktatörler de mutlaka yargılanacak. Barış Pehlivan yalnız değil” dedi.

CHP Aydın Milletvekili ve CHP Grup Sözcüsü TBMM Adalet Komisyonu Bülbül, hükümetin gazeteciler üzerindeki baskısı ve son olarak gazeteci Barış Pehlivan’ın tutuklanmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bülbül yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu ülkenin bütün kurumlarına prestij kaybına neden olan bir siyasi güç, sadece gazetecilik kurumunu değil, doğrudan gazetecileri de hedef almaktadır. En önemlileri olan gazeteciler üzerinde hakimiyet kurmak için birer birer tek adam emirleri verilmektedir. halkın bilgi edinme hakkının değerli savunucuları.Bunun son örneği Barış Pehlivan’dır.Pehlivan’ın yeniden hapse atılması demokrasi ve hukuk katliamıdır.Kadın katillerinin,mafyaların,hırsızların,tacizcilerin olduğu bir hukuk sistemi vardır. ,doğayı talan edenlere yumruk atılır ama diktatörlüklerde.Barış Pehlivan yalnız değil.Barış Pehlivan gazeteci.Arkasında milyonlar,arkasında gerçekler,arkasında haberin gücü var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu