Haber

CHP milletvekilleri Erbay ve Kılınç temaslarda bulundu

CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay ile CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç, Karabük’te ziyaret ve temaslarda bulundu.

Erbay ve Kılınç, Karabük’ün ilçelerini ziyaret edecekleri program öncesi parti il ​​binasında İl Başkanı Abdullah Çakır eşliğinde basın açıklaması yaptı.

Milletvekili Erbay yaptığı konuşmada, her kesimden insanın emeğinin karşılığını alması için çaba sarf ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Bu uğurda elbette insanların refah ve huzur içinde yaşayabilmeleri için asgari ücretin belirlenmesi konusunda görüş ve önerilerimiz var. Bu noktada üst yöneticilerimiz de açıkladı. 15 bin lira asgari ücrettir. Asgari düzeyde olmalıdır.” Kendilerine gerekli destek sağlanmalıdır. Önerdiğimiz asgari ücret en az 15 bin lira olmalı.”

Kılınç da altılı masanın aslında milletin sofrası olduğunu belirterek, “Bu masada umut yeşertmek bizim görevimiz ama Türkiye’de umut yeşertmek zorundayız. Önderliğinde ortaya konulan program. Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye’nin sorunlarını sistemli bir şekilde çözme çabasıdır.” söz konusu.

Altılı masanın bir güç birliği oluşturmaya ve bu güç birliğini genişletmeye çalıştığını belirten Kılınç, şunları söyledi:

“Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy veren seçmenlerimizi bu güç birliğine, milliyetçi kardeşlerimizi de davet ediyoruz. Bu nedenle Türkiye’yi umuda, ümidi çoğaltmak, birliğimizi büyütmek için birliğe davet ediyoruz.” geleceği, Genel Liderimizin 3 Aralık’ta açıklayacağı vizyonu oluşturmak ve ülke bütünlüğüne katkı sağlamak için “Bunun adı güç birliğini geliştirmektir. Bunun adı Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda o ismi veya o ismi tartışmak değildir.”

Altılı masanın büyük bir güvenle çalışmalarını sürdürdüğünü anlatan Kılınç, “Şu anda altılı masanın cumhurbaşkanı adayı açıklaması söz konusu değil. birlikte izleyin.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu