Haber

Deniz Feneri Derneği: Son depremzede kalıcı konutuna taşınana kadar emrinizdeyiz!

Deniz Feneri Derneği Adıyaman’da 1, Kahramanmaraş’ta 1 ve Hatay’da 1 aşevinde iftar ve sahur ikramında bulunurken, 3 ilde 4 aşevinde yaklaşık 400 bin kişiye iftar ve sahur ikramı yapıldı.

Ayrıca Malatya ve Suriye’de ramazan ayı boyunca mağdurlara portatif aşevlerinde iftar ve sahur yemekleri ikram edildi.

Depremin ilk saatlerinden itibaren insani yardım çalışmalarını sürdüren Deniz Feneri, ramazan ayı boyunca da deprem bölgelerinde çalışmalarını sürdürdü.

Dernek ayrıca büyük afetin vurduğu illerde gıda kolisi, hijyen seti, giyecek, bayram harçlığı, yatak, yorgan, çadır, zekat ve fıtra dağıtıyor, aşevlerinde iftar ve sahur yemekleri veriyor.

Afetin yaşandığı 3 ilde faal olmayan giyim mağazaları kurarak depremzedelerin giyim ihtiyacına yanıt veren dernek, bayram öncesi binlerce çocuğu sevindirdi.

Hatay, Kahramanmaraş merkez ve Türkoğlu, Malatya Organize Sanayi Bölgesi, Adıyaman merkez ve Gaziantep ile 6 adet “Afet Lojistik Merkezleri”, son depremzede kalıcı konutuna girene kadar afetzedelere hizmet vermeye devam edecek.

1001 Çocuk 1001 Dilek projesiyle minik yüreklere dokunan dernek, yüzlerce çocuğu hayallerine kavuşturdu.

Deniz Feneri Derneği, Ramazan ayının 15’inde kutlanan “15 Ramazan Dünya Yetimler Günü” münasebetiyle, depremin olduğu illerde anne ve babasını afette kaybeden minikler için yetim buluşması düzenleyerek onlara iftar yemeği verdi. , bayram harçlığı ve sürpriz ikramlar.

Hayırseverler, zekat, fitre, sadaka ve erzaklarını Türkiye’de ve dünyanın farklı yerlerindeki ihtiyaç sahibi Müslümanlara bağışlayarak, derneğin Ramazan ayı boyunca düzenlediği ve depremzedeler için bayram sonrası kalıcı konutlarına taşınana kadar hazırladığı kampanyalara destek olabiliyor.

Bağışçılar;

  • FİTRE yazıp 5407’ye SMS göndererek 70 TL,
  • BAGIS yazıp 5560’a SMS göndererek 25 TL katkıda bulunabilirler. Daha büyük bağışlar için www.denizfeneri.org.tr adresine gidebilir veya 0 212 414 60 60 numaralı dernek davet merkezini arayarak bağışta bulunabilirler.
KAYNAK: HABER7

karakecili-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu