Haber

Diyanet, Gelecek Partisi’nden Torun’un ölen kızı için hatim okutmayacağı iddialarını yalanladı

Gelecek Partisi Genel Sekreteri Kani Torun, hayatını kaybeden 29 yaşındaki kızı Hatice Torun için Ankara Yenimahalle Camii’nde hatim okutulmasına izin verilmediği iddialarına ilişkin Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan açıklama yaptı. son zamanlarda uzakta. Diyanet kelam konusundaki tezleri yalanladı.

Diyanet’ten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Ankara’nın Yenimahalle ilçesindeki bir camide bir siyasi parti liderinin vefat eden kızı için hatim programı yapılmasına izin verilmediği tezi gerçeği yansıtmamaktadır.

“MEVLANA CAMİİ HATİM PROGRAMINI DÜZENLEYEBİLECEĞİNİ BELİRTTİ”

Gelecek Partisi Genel Sekreteri Kani Torun Bey’in vefat eden kızı için Mevlana Gençlik Merkezi’nde hatim programı talepleri sekreteri tarafından ilçe müftülüğümüze iletildi. İlçe müftümüz, rüştiyelerin verilmesinin ardından gençlik merkezinin tadilatta olduğunu kendilerine bildirerek, aynı bölgede bulunan Mevlana Camii’nde hatim programı düzenleyebileceklerini ve her türlü ikramın yapılabileceğini bildirdi. caminin dışında.

“MÜFTÜLERİMİZE DÖNÜŞ YOK”

Bu görüşmeden sonra müftümüze hatim programı ile ilgili herhangi bir talep gelmemiştir. Görüldüğü gibi müftümüzün camide hatim programına izin vermediği tezi tamamen gerçek dışıdır. Acı bir olayın yarattığı bu algı karşısında herkesi sağduyulu olmaya davet ediyor; Merhum kardeşimize Allah’tan rahmet yakınlarına sabırlar dileriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

karacasuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu