Haber

Dolaba atkı, şapkanı çıkar! İstanbul’a kar yağışı için tarih verildi, fazla zaman kalmadı

Ocak ayı bitmesine rağmen hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde olması, “Kış hiç gelmeyecek mi?” sorularına neden oldu. Özellikle İstanbul’da son iki gündür hava sıcaklıkları yavaş yavaş düşmeye başlarken, meteorologlar mega kent için şubat ayını işaret etti.

İSTANBUL’DA ŞUBAT BAŞINDA KAR BEKLENİYOR

Avrupa’daki yüksek basınç Türkiye’ye yağış olarak gelirken, NTV Meteoroloji Uzmanı Dilek Çalışkan, Şubat ayının ilk haftasında İstanbul’da kar yağışı beklendiğini belirtti. 4 Şubat’ta İstanbul’a kar yağabileceğini belirten Çalışkan, “Ardışık ve aralıksız yağışlar olacak. 27 Ocak-10 Şubat arasında sık sık yağış göreceğiz. Yoğun kar yağışı alacak iller de olacak.” ifadeleri kullandı.

EGE’YE SEL İKAZI

İstanbul’da Cuma, Cumartesi ve Pazar yağışlı olacağı tahmin edilirken Ege için kritik uyarı geldi. Çanakkale, Dikili, İzmir ve Manisa arasında çok şiddetli yağmur yağacağı belirtilirken, sel riskine karşı uyarıda bulunuldu.

DOĞU ANADOLU’NUN YÜKSEK BÖLÜMLERİNE KAR YAĞACAK

Doğu Anadolu Bölgesi’nde ise kar yağışı bekleniyor. Ayrıca Kayseri, Kahramanmaraş, Sivas, Adıyaman, Tunceli, Bingöl, Malatya, Elazığ ve Diyarbakır’ın yüksek kesimlerine de yoğun kar yağabileceği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu