Yaşam

Eğitimde İzmirli babalar

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZELMAN Anaokulları, “Baba Eğitimi Destek Programı” ile babaların aile içinde sağlıklı bağlar kurmasını sağlıyor. Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) iş birliğiyle düzenlenen eğitimlere babalar yoğun ilgi gösteriyor.

Okul öncesi eğitimde “okul-öğrenci-aile” üçgenindeki uyuma dikkat çekmek için çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi İZELMAN Anaokulları, Anne Çocuk Eğitim Vakfı ile iş birliği yaparak “Baba Destek Eğitim Projesi”ni (FADEP) başlattı. AÇEV). AÇEV’in coşkulu eğitmenlerinin eşlik ettiği programda, babaların “aile içindeki yeri ve önemi” anlatılırken, olumlu disiplin prosedürleri, çocuğun sosyo-duygusal gelişim özellikleri, çatışma çözme yöntemleri ve çocuğun kişiliği gibi önemli noktalar anlatılıyor. sorumluluk kazanmak.

Babaların büyük görevleri var.
Çocuk gelişimi ve psikolojisinde ailenin değerine değinen İZELMAN Anaokulları Müdürü Eda Kaygusuz, “Çocukların bakımı, gelişimi ve eğitimi söz konusu olduğunda ebeveynlerin eşit sorumluluğa dikkat çekmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 13’ü babaların, 2’si annelerin katılımıyla gerçekleştirilecek olan 15 oturumdan oluşan program, farklı kümelerde toplam 120 babanın katılımıyla düzenlenecek. Program sonunda babalar katılım sertifikası almaya hak kazanacak. Babalara destek vererek çocuğun çok yönlü gelişimine katkı sağlayan bu programa katılmanın çok değerli olduğunu düşünüyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

derbentajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu