Haber

Enkazdan El Sallayarak Çıktı, İlk İsteği ‘Simit’ Oldu

Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen Malatya’da enkazdan kurtarılan 12 yaşındaki Abdulhalil Reşvani, arama kurtarma ekiplerine ‘simit’ istedi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya’da enkaz altından arama kurtarma ekipleriyle kurtarılan 12 yaşındaki Abdulhalil Reşvani’nin “simit” diyaloğu cep telefonuna kaydedildi.

Birçok mucizevi kurtarmanın yaşandığı deprem bölgelerinde ekiplerin enkaz altından kurtardıkları insanları taze tutabilmek için onlarla sohbet ettiği anlar yaşanan memnuniyeti gözler önüne seriyor. İnsan Hakları ve Özgürlükler (İHH) İnsani Yardım Vakfı Trabzon Temsilciliği arama kurtarma ekipleri, Zapçıoğlu Caddesi’ndeki Yetiş Apartmanı’nın enkazından 3 yaralıyı kurtardı.

Kurtarma çalışmalarını sürdüren gruplardan Atilhan Sancak ve Fatih Çıkrık, 12 yaşındaki Abdulhalil Reşvani’ye ulaştı. Çocuğu dinç tutmak için grupların diyalogları ise duygu yüklüydü.

Ekiplerin cep telefonuyla olay mahalline girdiğini gören Abdulhalil, “Kime göstereceksin?” diye sordu. Görüntüleri herkese göstereceğini söyleyen grup üyesi, Abdulhalil ile bir süre sohbet etti. Daha önceki yardımları vesilesiyle kendisini kurtaran ekipleri tanıyan Abdulhalil, “Bana simit getirebilirsin değil mi?” diye sordu. Ekip üyesi Abdulhalil’e “Ben simit getireceğim oğlum” diye cevap verdi.

İşte o anlar!

haberulubey.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu