Haber

“Gençlerimize Güveniyoruz, Geleceğe Birlikte Yürüyoruz”

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle bir açıklama yapan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi biz gençlerimize güveniyoruz ve gözümüzün önünden gitmiyoruz. Hep birlikte geleceğe güvenle yürüyoruz.”

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının ve Milli Mücadele’nin ateşlenmesinin 104. yıl dönümünün kutlandığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın yıldönümü dolayısıyla kutlama bildirisi yayınladı. Önder Taban, “Türk Milletinin yedi düveye karşı yeniden ayağa kalkıp verdiği destansı kahramanlıkta bir dönüm noktası olan 19. Amasya, Erzurum ve Sivas. Mayıs’ı zihinlerimizde her daim yaşatmak asli görevlerimizden biridir” dedi.

“19 MAYIS BİR ULUSAL STATÜYÜ İFADE EDER”

Başkan Alper Taban mesajında ​​şu bilgileri verdi: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı bağımsızlık hareketinin milletimizin azim ve kararlılığıyla birleşerek tüm dünyaya dalga dalga yayıldığı kıymetli bir gündür. milli mücadele sonucunda zaferle sonuçlandı. Ne mutlu ki bugün de aynı ruh, heyecan ve coşkuyu gençlerimizin gözlerinde görüyoruz. Ulu önder Atatürk’ün bağımsız Türk Milleti’nin birlik ve beraberliğinin tesisi için çıktığı kutlu yürüyüşünün ilk ve büyük adımı olan 19 Mayıs 1919, tarihin en çetin koşullarında kazanılan bir zaferin başlangıç ​​adımı olmuştur. Ve o günden sonra artık 19 Mayıs milletimiz için milli duruşun sözünü etmektedir.”

GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ’19 Mayıs ulusal egemenliğin başlangıç ​​günüdür’ diyerek bugünün değerini vurgularken; Milletin kalbinden temiz bir nesil yetişiyor. “Bu işi (Türkiye Cumhuriyeti’ni) ona bırakacağım ve gözüm arkada kalmayacak” sözleriyle gençlere çok değerli bir görev yükledi. Türk milletinin istikbali, milletimizin ümidi olan gençlerimizin omuzlarındadır. 19 Mayıs, yüreği vatan ve millet aşkıyla çarpan genç nesillerin milli mücadele ruhuna bağlılığının somut sözüdür. Çünkü 19 Mayıs, Cumhuriyetimizi ve istiklal meşalemizi yarınlara taşıyacak gençlere bir armağandır. Şehit ve gazilerimizin ve aziz milletimizin yüce fedakarlıklarıyla kurulan bu aziz devlet, gençlerimizin omuzlarında gelişmeye ve yükselmeye devam edecektir. Samsun’da yanan meşaleyi bugün de aynı azim ve gururla taşıyan siz gençlerimiz, ülkemizin ilerlemesinin, gelişmesinin ve büyümesinin en büyük teminatısınız. Milli bedellere bağlı, evrensel bedellerle barışık ve geleceğe inançla bakmanız, 19 Mayıs ruhunu anlamanız, sahiplenmeniz ve sorumluluk almanız geleceğimiz için büyük önem taşımaktadır. Sizlerden büyük başarılar bekliyoruz ve size güveniyoruz.”

“Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve İstiklal Harbi şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 19 Mayıs’ı en içten dileklerimle kutluyorum. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin Atatürk, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlarız.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

puturge-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu