Teknoloji

Genshin Impact, Türkçe Dil Desteğinin Yayına Girmesini İstanbul’da Bir Drone Gösterisiyle Kutladı

Genshin Impact, 7 Aralık’ta Türkçe dil üssünü ekliyor ve yeni bir macera başlıyor!

Dünya çapında interaktif eğlence markası HoYoverse, yeni eklenen Türkçe dil desteğini kutlamak için 9 Aralık 2022’de İstanbul semalarında Drone Show düzenleyecek. 7 Aralık’ta yapılacak yeni sürüm güncellemesi ile oyuncular bu devasa fantezi dünyasını tamamen Türkçe olarak keşfedebilecekler.

Genshin Impact Drone Show, 9 Aralık Cuma günü 19:00-20:00 saatleri arasında İstanbul’un Üsküdar ilçesindeki Salacak’ın semalarını aydınlatacak. 300 drone ile gerçekleştirilecek ışık gösterisine, büyük beğeni toplayan oyunun ikonik figürleri ve özgün müzikleri eşlik edecek. Gösteri Üsküdar sahili, Sarayburnu, Cihangir, Beşiktaş sahili, Ortaköy sahili ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden izlenebilir.

Genshin Impact, ücretsiz bir açık dünya macera RPG’sidir. Fantastik Teyvat evreninde gizemli “Gezgin” olarak oyuncular, yolculukları sırasında kayıp kardeşlerini arar ve gizemin perdelerini aralar. Bu macera sırasında oyuncular, farklı kültürlerin ve yerlerin harika dünyasını keşfedebilir, 60’tan fazla karakterle oyunlar oynayabilir, elemental savaş sanatında ustalaşabilir ve Teyvat’ın sayısız gizemini ortaya çıkarabilir. Şu anda Teyvat’ın yedi ana semtinden dördü, Mondstadt, Liyue, Inazuma ve Sumeru keşfedilebilir. Gelecekte oyuna daha fazla yeni bölge, hikaye, karakter ve sezonluk etkinlik eklenecek.

Genshin Impact, Eylül ayında 2020 lansmanının ardından nihayet Türkiye’deki oyunculara ulaşmak için oyunda Türkçe bir dil yayınlıyor. Genshin Impact dünya çapında popülerlik kazandı ve 2022 Altın Joystick Ödülleri’nde Still Playing Ödülü’nü kazandı; Ayrıca The Game Awards 2021’de En İyi Taşınabilir Oyun, App Store Awards 2020’de Yılın iPhone Oyunu ve Google Play’de 2020’nin En İyi Oyunu seçildi. Çapraz kaydetme ve çapraz oynatma özelliklerinin yanı sıra PlayStation®5, PlayStation®4, PC, Android ve iOS platformlarında oynaması ücretsiz özelliklere sahiptir.

Genshin Impact’in 3.3 Sürümü “Gerçeği Duyularınızda Arayın Görünen Her Şey Yalan”, Türkçe dil seçeneğinin yanı sıra bir dizi yeniliği de beraberinde getiriyor. Bu sürümde oyuna yeni oynanabilir karakterler Avare ve Faruzan eklenecek. Aynı zamanda, maceraları çeşitlendirmek için yeni kalıcı oyun modu “Card Game of Genius” ilk kez Genshin Impact’e eklenecek.

Türkçe dil seçeneği, 7 Aralık’ta Sürüm 3.3 ile Genshin Impact’in Oyun Dili ayarlarına eklenecektir. Oyuncular artık ön kayıt etkinliklerine katılmak için resmi web sitesi aracılığıyla ön kayıt yaptırabilirler. Oyun, PS5, PS4, PC ve Google Play’de PEGI 12; iOS’ta 12’den fazla etiketi vardır. Oyun hakkında daha fazla bilgi için lütfen Genshin Impact resmi web sitesini (genshin.hoyoverse) ziyaret edin veya Facebook’ta GenshinImpactTR’yi takip edin.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu