İş

GMİS Başkan Vekili İsa Mutlu, TTK Armutçuk İşletme Müdürlüğündeki Maden İşçilerini Ziyaret Etti

GMİS Başkan Vekili İsa Keyifli, Türkiye Taşkömürü İşletmesi (TTK) Armutçuk Kurum Müdürlüğü’nde çalışan maden işçileri ile kuruma yeni katılan maden işçilerini ziyaret ederek bilgilendirme konuşması yaptı.

TTK’nın istihdam edeceği 2 bin panel ayak üretim işçisi arasında işlemleri tamamlanan 1014 madencinin kurumlara dağıtımına başlandı. İlk olarak 373 maden personeli kurumlara dağıtılarak göreve başladı. Yeni madencilere, çalışmaya başladıkları kuruluşlarda yer altında çalışma öncesi yapacakları işler, malzeme kullanımı, iş sağlığı ve güvenliği gibi konularda eğitim verildi. GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Memnun, Armutçuk Şube Başkanı Şanver Turan ve yönetim kurulu, Armutçuk İşçi Derneği yöneticileriyle birlikte kurumda çalışan maden işçilerini ve eğitim alan yeni madencileri ziyaret etti.

Mutlu, yeni personele başarılar dileyerek tüm madencilere güvenli bir emeklilik diledi. Verilen eğitimin önemine değinen Joyfli, “Aramıza yeni katılan tüm madenci kardeşlerimize başarılar diliyorum. Genel Başkanımız Hakan Yeşil’in ve yönetim kurulu üyelerinin selamlarını ve sevgilerini iletiyorum. Sendikamız gibi köklü bir geçmişe sahip bir ailenin ferdi olarak sendikanızın bundan sonraki çalışmalarında elimizden gelen her şeyi yapacağız.” Bu çabaya hazır olmalısınız. Artık meslektaşız. Sizlere verilen eğitim çok değerli. Yeraltında nasıl davranılması gerektiği, maske ve solunum cihazı kullanımı, iş sağlığı ve güvenliği konularında değerli eğitimler alacaksınız. Bu eğitimleri iyi öğrenip yeraltında harfiyen uygulamanız çok önemli. Amirlerinizi ve amirlerinizi uyarın “Ve onların tecrübelerinden yararlanın. Ailemize hoş geldiniz.” söz konusu. -ZONGULDAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu