Ekonomi

Kraken borsası, Ethereum’da (ETH) 1 milyar dolar çekmeye hazırlanıyor

Kraken, kilitli Ethereum’larını geri çekmek için harekete geçti. Zincir üstü bilgilere göre borsada 551.000 adet var. Ethereum çekim istedi. Peki dev borsa bu ETH’lerle ne yapacak?

ABD merkezli kripto para borsası Kraken, Shapella güncellemesinin ardından harekete geçti. Dev kripto para borsası, yaklaşık 1 milyar dolar değerindeki 551.000 ETH’yi cüzdanlarına çekiyor. Kraken’in ağdan ETH çekmesi, mevcut toplam 820.000 ETH çekme önleminin %63,4’ünü oluşturuyor.

Banka kurma planları olan Kraken borsası, zorlu çıkış süreci için sıra bekliyor. Bu noktada borsanın tüm ETH varlıklarını ağdan çekmediğini belirtmekte fayda var. Zira dev borsanın Ethereum ağında 2,5 milyar dolara eşdeğer 1,25 milyon ETH stake edilmiş durumda.

Shapella ile serbest bırakılan ETH, daha önce Kraken borsası aracılığıyla stake edilebiliyordu. Ancak borsa, staking hizmetleri için SEC’e 30 milyon dolar ceza ödemeyi kabul etti. Bu nedenle ağdan çekilen ETH’lerin daha önce staking hizmetlerinden yararlanan müşterilere iade edileceği öne çıkıyor.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

mazgirtajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu