Haber

Mansur Yavaş Ankara’da depremzedelerle buluştu

Mansur Yavaş Ankara’da depremzedelerle buluştu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara’da depremzedelerin aileleriyle buluştu. Yavaş, “Allah esirgesin, eğer ülkemizin başka bir yerinde veya Ankara’da böyle bir sorun olsa elimizden tutarsınız. Türk milletinin büyüklüğü buradadır.”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Ankara’da yaşayan depremzedeler, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Gazi Park Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi. Deprem felaketinde hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve dualar edildi. Mansur Yavaş, depremde evlerini kaybeden ve Ankara’ya gelen depremzedelerin rahat olması gerektiğini kaydederek, şöyle konuştu:

“Çocuklarımızın okul ihtiyaçları için tüm personelimiz hizmetinizde. Siz rahat olduğunuz sürece burada en azından sıcak bir yuvadasınız. Kimisi konteynerde, kimisi çadırda rahat değil. Ama Siz burada olduğunuz sürece size hiçbir şekilde eksik vermeden yardımcı olmaya devam edeceğiz.Yaptığımız iş bizim görevimiz.Allah göstermesin ülkemizin başka bir yerinde veya Ankara’da böyle bir sorun yaşansa siz de yaparsınız. Elimizi tutun. Türk milletinin büyüklüğü burada. Karşılıklı dayanışma içinde buradayız, herkes kendi görevini yapmaya çalışıyor. Biz de kendi görevimizi yapmaya çalışıyoruz. Bu bizim görevimiz. ” kendinizi rahat hissetmeniz için elimizden geleni yapıyoruz. Birbirimizi sık sık göreceğiz. Ölenlere bir kez daha rahmet diliyorum. Yaralılara da acil şifalar diliyorum.”

Yavaş daha sonra etkinliğin gerçekleştiği tesisten ayrılırken vatandaşlar tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Yavaş, kapıda vatandaşların acısını dinleyerek çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu