Haber

Mezarı Açılacak mı? Cem Garipoğlu’nun babasından dikkat çekici hamle!

3 Mart 2009’da Cem Garipoğlu tarafından öldürülen Münevver Karabulut cinayetinde yeni bir gelişme yaşandı. Yıllardır Karabulut ailesi, Cem Garipoğlu’nun ölmediğini, yurt dışına kaçırılmış olabileceğini söylüyordu ve bu nedenle öldürülmesini talep etmişti. mezar açılsın. Karabulut ailesinin bu isteği reddedildi. Şimdi de Sabah Gazetesi’nin haberine göre Cem Garipoğlu’nun babası Mehmet Nida Garipoğlu, oğlunun mezarının açılmasını talep etti.

Kaynak:https://www.sabah.com.tr/gundem/2023/…

Cem Garipoğlu’nun 3 Mart 2009’da işlediği Münevver Karabulut cinayetinin yankıları, Cem Garipoğlu cezaevinde ölmesine rağmen yıllarca devam ediyor.

Cinayetin ardından 197 gün kaçan cinayet zanlısı Garipoğlu kendi isteğiyle teslim oldu ve 2011 yılında 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 10 Ekim 2014’te Silivri 5 No’lu L Tipi Kapalı Cezaevi’nde kalan Garipoğlu’nun cezaevine girdiği haberi geldi. , intihar etti, gündeme bomba gibi düştü.

Ölüm haberinin ardından hem kamuoyu hem de Münevver Karabulut’un ailesi bu ölüme inanmadı. Birçok kişi Cem Garipoğlu’nun ölmediğini, yurt dışına kaçırıldığını iddia etti.

Bu teorilerin ardından Karabulut ailesi, Cem Garipoğlu’nun mezarının açılmasını talep etti ancak bu talep yıllarca reddedildi.

Tartışmalar sürerken Cem Garipoğlu’nun babası Mehmet Nida Garipoğlu’ndan dikkat çekici bir talep geldi. Sabah Gazetesi’nin haberine göre Garipoğlu, ‘DNA eşleştirmesi yapılsın’ talebinde bulundu.

Mehmet Nida Garipoğlu’nun sunduğu dilekçede, komplo teorilerinin şehir efsanesi haline geldiği ve toplumda karşılık bulduğu belirtildi.

kelkitajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu