Haber

Nevşehir Belediye Başkanı Savran’dan Depremzedelere Kapılarını Açan Turizmcilere Teşekkür

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, depremin ardından depremzedelere kapılarını açan Kapadokya bölgesindeki turizmcilere teşekkür ederek, konuyla ilgili olumsuz haberlere tepki gösterdi.

İl Başkanı Dr. Mehmet Savran yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen ve “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin yaralarını sarmak için tüm Türkiye’nin seferber olduğunu söyledi. Kapadokya bölgesindeki otellerin, deprem sonrası evleri yıkılan depremzedelere hiçbir davet beklemeden kapılarını açtığını kaydeden Savran, turizmcilere duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür etti.

Savran, deprem anından itibaren Nevşehir’de olduğu gibi tüm Türkiye’nin yaraları sarmak için seferber olduğu bir dönemde, 15 Şubat Çarşamba günü ATV ana haber bülteninde bir haber yayını izlediğini kaydetti. Fiyat istendiği iddia edilirken, bu iddiaların gerçekliğini ortaya çıkaracak rastgele bir depremzedenin açıklamasına yer verilmedi. Gerçeği araştırılmadan yapılan ve bölgemizdeki otelcilerin yaptığı fedakarlıklara gölge düşüren bu haberin bir an önce düzeltilmesini bekliyoruz. Nevşehir olarak sadece turizmcileri değil tüm şehrin depremzedelerini kucakladık. Yapılan bu fedakarlığa kimsenin gölge düşürmeye hakkı yoktur. Ülke olarak her zamankinden daha çok birlik olmamız gereken böyle zamanlarda yapılan bu tür haberlerin kimseye faydası olmaz. Birlik, beraberlik, dayanışma, kenetlenme günüdür. Siyasi korkuyla hareket etmeden, kenetlenerek, bu milletin kendisi, kurum ve kuruluşlarıyla dayanışma içinde bu yarayı bir kez daha saracağız.” söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-akkus.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu