Yaşam

New York’ta bir ‘Cumhuriyet Divası’: Spotify’ın EQUAL Türkiye Ekim Büyükelçisi Müzeyyen Senar New York Times Meydanı’nda

Spotify, geçtiğimiz günlerde Cumhuriyetin 100. yılını kutlayacak olan EQUAL Türkiye Ekim elçisinin “Cumhuriyet Divası” olarak bilinen Müzeyyen Senar olduğunu duyurdu. Türk Sanat Müziğinin en değerli isimlerinden Senar, müzik dünyasında kadın eşitliğini güçlendirmek ve kadın sanatçıların müziğe katkılarını desteklemek amacıyla kurulan EQUAL’in 29’uncu Türkiye elçisi oldu. Cumhuriyetin 100. yılında “Cumhuriyetin Divası” Müzeyyen Senar, bu kez de New York Times Meydanı’nda boy gösterdi.

Spotify ayrıca Cumhuriyetin 100. yılında Türkiye’nin güçlü kadın seslerini bir araya getiriyor ve kadın sanatçıların müziğe katkılarını EQUAL Turkey Ekim çalma listesiyle kutluyor.

 

Spotify hakkında

Spotify, 2008 yılında kurulduğundan bu yana müzik dinleme alışkanlıklarını sonsuza dek değiştirdi. 100 milyondan fazla şarkıyı, 5 milyon podcast’i ve 350 bin sesli kitabı ücretsiz keşfedebilir, yönetebilir ve paylaşabilirsiniz. Veya Spotify Premium ile çevrimdışı mod, gelişmiş ses kalitesi, Spotify Connect ve reklamsız müzik deneyimi gibi özelliklere erişebilirsiniz. Bugün Spotify, 180’den fazla pazarda 220 milyonu Premium üye olmak üzere 551 milyon kullanıcısı ile dünyanın en tanınmış dijital müzik hizmeti platformudur.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu