Ekonomi

PayPal hisseleri nötr seviyeye indirildi, fiyat hedefi 62 $ olarak belirlendi

Salı günü Daiwa Securities PayPal (NASDAQ: PYPL ) Holdings Inc. (NASDAQ:PYPL), notunu Outperform’dan Neutral’a kaydırdı ve fiyat hedefini önceki 64 $’dan 62 $’a çıkardı. Revizyon, 2024 mali yılının ilk çeyreğinden itibaren hisse bazlı ücret giderini hesaba katan güncellenmiş hisse başına kazanç (EPS) varsayımlarına dayanan yeni bir değerlemeyi yansıtıyor.

Analist, fikir birliği tahminini düşürmenin bir nedeni olarak PayPal’ın 2024 mali yılına yönelik muhafazakar rehberliğini gösterdi. Firma, değerleme ölçütleri göz önüne alındığında hisselerin değerinin altında göründüğünü kabul etse de, EPS’deki orta ve uzun vadeli büyümeyi tahmin etmekte zorluklar görüyor. Firma, süreç marjı dolarları için net bir büyüme yolu belirlemenin ve artan yatırımların faydalarını, faydalar önemli ölçüde etkilenmeye başlayana kadar görmenin zor olacağına inanıyor.

Daiwa Securities, stratejik planını uygulamaya odaklanarak 2024 yılının PayPal için çok önemli bir yıl olmasının beklendiğini belirtti. Ancak firma, hizmet iyileştirmelerinin kazanç artışına dönüşmesinin zaman alacağını ve orta vadede EPS büyüme potansiyelini ölçmeyi zorlaştıracağını bekliyor. Bunun sonucunda yatırım notu Nötr’e düşürüldü.

Firma, yatırım notunu yeniden değerlendirmeden önce büyümenin açık işaretlerini ve PayPal’ın yatırımlarının başarılı bir şekilde uygulanmasını bekliyor. Analist, PayPal’ın işlem marjı dolarları için net bir büyüme yörüngesine döndüğünde ve hızlandırılmış yatırımlardan elde edilen faydalar belirginleştiğinde potansiyel olarak güçlü bir kâr artışı görebileceğini vurguladı. Daiwa Securities, yatırım görünümünü revize etmek için gerçek zamanı bekleyerek şirketin performansını yakından izlemeyi planlıyor.

InvestingPro İçgörüleri

Yatırımcılar PayPal Holdings Inc. . Daiwa Securities’in (NASDAQ:PYPL) en son derecelendirme ayarlamasını incelerken, şirketin daha geniş mali tablosunu dikkate almak önemlidir. InvestingPro verileri, şirketin finans alanındaki değerli varlığını yansıtan 64,4 milyar dolarlık piyasa kapitalizasyonunu gösteriyor. Analistlerin temkinli bakış açısına rağmen, PayPal’ın F/K oranı rekabetçi bir 15,58 seviyesinde bulunuyor ve bu da hisse senedinin kısa vadeli kazanç büyümesine göre potansiyel olarak düşük değerli olduğunu gösteriyor; bu da değerli yatırımcıların ilgisini çekebilecek bir InvestingPro İpucu.

Ek olarak, PayPal’ın 2023’ün 4. çeyreği itibarıyla son on iki aydaki gelir artışı %8,19 ile pozitiftir ve bu da firmanın mali performansında istikrarlı bir artışa işaret etmektedir. Şirketin aynı dönemde brüt kar marjı %39,59 olarak gerçekleşti ve bu da kârlılığı koruma becerisini ortaya koydu. Bu ölçümler PayPal’ın sağlam finansal temelinin altını çiziyor ve bu da yatırımcılara şirketin stratejik planını etkin bir şekilde yürütme becerisine güven veriyor.

InvestingPro Tips, yönetimin agresif hisse geri alımlarının ve bu yıl için karlılık iddiasının şirketin geleceğine olan güvenin sinyali olabileceğini vurguluyor. Ek olarak, 21 analistin faizlerini aşağı yönlü revize etmesiyle piyasa duyarlılığının karışık olduğu açık. InvestingPro, PayPal’ın finansal durumu ve geleceğe yönelik görünümü hakkında daha derinlemesine bilgi edinmek isteyenler için ek analiz ve bilgiler sunmaktadır. PRONEWS24Kupon kodunu kullanarak yıllık veya iki yıllık Pro ve Pro+ aboneliklerinde ek %10 tasarruf edebilir ve https://www.investing.com/pro/PYPL adresinde PayPal için mevcut olan toplam 7 InvestingPro İpucunu keşfedebilirsiniz.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu