Teknoloji

Rostec: NATO obüslerine karşı koymak için Malva topçu silahının menzili artırılacak

Rostec Genel Müdür Yardımcısı Vladimir Artyakov,uluslararası savunma forumu Ordu-2023Daha önce Sputnik’e konuşan Ali, Malva kundağı motorlu topçu sisteminin menzilinin NATO obüslerine karşı koyacak şekilde artırıldığını söyledi.

Artyakov, ” Arttırılmış atış menzili ile Malva’nın modernize edilmiş bir versiyonu şu anda geliştirme aşamasındadır. Sizi temin ederim ki, şu anda Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine tedarik edilen uzun menzilli Batılı obüslere karşı silajımız olacak.”dedi.

Rostec yetkilisi, geliştirilen ilk Malva’nın temel versiyonunun durum testlerinden geçtiğinin de bilgisini verdi.

152 mm kundağı motorlu topçu sistemi Malva 2S43, tekerlekli şasi üzerinde olması sayesinde yüksek hareket kabiliyetine sahiptir. Her tür mühimmat için otomatik atış parametreleri hesaplaması içeren silah, eş zamanlı atış etkisi moduna sahip, bu da art arda atılan birkaç merminin aynı anda hedefe ulaşacağı anlamına geliyor. Bu silah, düşmanın komuta noktalarını, savunma yapılarını, topçu, roket ve havan bataryalarını, hava savunma sistemlerini, zırhlı araç konvoylarını imha edebilir ve insan gücünü etkisiz hale getirebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu