Haber

Rusya Dışişleri: Birçok ülke Rusya’nın dünya sporuna dönüşünü destekliyor

Rusya Dışişleri BakanlığıSputnik’e yapılan açıklamada, Rusya’ya Rusya karşıtı ülkeler tarafından ‘spor kartı’ gönderildi. çift standartuygulamak için aktif bir araç olarak kullanılır. Rusya’nın dünya sporuna dönüşüdesteklediğini belirtti.

açıklamada, “Uluslararası Olimpiyat hareketine üye devletlerin büyük çoğunluğu, ülkemizin dünya sporuna dönüşünü destekliyor ve hem sporcuların hem de sporcuların katıldığı spor müsabakalarını boykot etme şantajına kadar her şeye hazır bir grup Rus karşıtı devleti takip etmiyor. seyirci zarar görür”terimler yer aldı.

Bazı kurumlarda, uluslararası sekreterliklerin ve çalışma organlarının dar bir Batılı devletler kümesinin neo-sömürgeci çıkarlarına hizmet etmesinin bir norm haline geldiğini vurgulayarak, “Spor konusu istisna değil, ülkemize çifte standart getirmek için etkin bir araç olarak kullanılıyor”vurgu yaptı.

Rusya’nın IOCile ilgili ( Uluslararası Olimpik KomitesiBakanlığın tavsiyeleri doğrultusunda Rus sporcuların müsabakalara katılması yönünde karar alan uluslararası spor federasyonları ile etkin işbirliğini sürdürmeyi gerekli gördüğünü belirterek, “Gördüğümüz gibi bu meyvelerini veriyor, bazı federasyonlar şimdiden Rus sporcuların dünya sporuna dönüşüne desteklerini ifade ettiler”ifadelerini kullandı.

Açıklamada aynı zamanda Rusya’nın dopingle mücadele konusunda uluslararası yükümlülüklerini yerine getirmeye devam ettiği kaydedildi. “Bizim açımızdan, WADA’nın (Dünya Anti-Doping Ajansı) RUSADA’nın (Rus Dopingle Mücadele Ajansı) haklarının tam olarak geri verilmesi konusunda tarafsız ve politik olmayan bir duruş sergilemesini umuyoruz”söylendi.

haber-korfez.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu