Haber

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Hıdırellez Günü’nü Bağcılar’da kutladı

Bağcılar Belediyesi ile Balkan-Rumeli derneklerinin düzenlediği Hıdırellez Şenliği’ne katılan Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Hıdırellez Şenliğini Bağcılar halkıyla kutladı. Bu özel günde programın sunuculuğunu yapan Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, Selanik Rezidansı ile Balkan Kültür ve Gençlik Merkezi’nin yapılacağını katılımcılara duyurdu.

Meclis Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Bağcılar Belediyesi ile Balkan ve Rumeli derneklerinin düzenlediği “Hıdırellez Şenliği”ne katıldı. Vatandaşlarla bayram ortasına gelen Şentop, selamlaşarak sohbet etti. Herkesin Hıdırellez’ini kutlayan Şentop, “6 Mayıs’ın baharın uyanışı gibi Türkiye’nin uyanışının ve gücünün devamını sağlayacak bir gün olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

Erdoğan’a karşı değil, Türkiye’ye karşılar.

14 Mayıs seçimlerine değinen Şentop, “Recep Tayyip Erdoğan’ın adı doğruyu, doğruyu, ideali, ilkeyi temsil eden bir isme dönüştü. Recep Tayyip Erdoğan’ın kaderi ile Türkiye’nin kaderi örtüştü, bütünleşti. Erdoğan’a karşı çıkanlar ona karşı değil, Türkiye’ye karşıdır. Ama hangi Türkiye’ye? Dünyada istikrar unsuru olan, barışı temsil eden Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye, Ukrayna ile Rusya arasında barış için arabuluculuk yapabilir, tahıl koridorunu açabilir. Karşılığı bu. Bölgemizde, sözleri ve kararları prestijli, güçlü, etkili, dostlarını sevindiren, düşmanlarını rahatsız eden, dünyada karar verici bir Türkiye olarak yolumuza devam etme gayreti içindeyiz. 14 Mayıs’ta alınacak karar sadece Türkiye’nin kendi yolunda devam etmesi açısından değerlidir. Bu kararı vereceğiz. Milletimizin Türkiye’nin nereden geldiğini ve nereye gittiğini çok iyi bildiği kanaatindeyim. Bu bilinç ve anlayışla karar vereceğinden hiç şüphem yok.”

Özdemir iki müjde verdi

Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, Hıdırellez’i kutladığı ilçe sakinlerine iki müjde verdi. Özdemir, “Selanik evini ve Balkan Kültür ve Gençlik Merkezi’ni yapacağız. Projelere başlandı. İnşallah en kısa zamanda inşaatına başlayıp vatandaşımızın hizmetine sunacağız. İyi şanlar.” Özdemir, festivalde Şentop’a bir tablo hediye etti. Şentop ve beraberindeki heyet Hıdırellez ateşini yakarken, halk oyunları ekibi de gösteri yaptı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu