Ekonomi

THY 109 sefer düzenleyecek

10 ili etkileyen depremin ardından THY, AFAD ve yetkili makamlarla işbirliği içinde deprem bölgelerine insani yardım ve arama kurtarma ekiplerinin ulaştırılması ve vatandaşların tahliyesi için çalışmalarını sürdürüyor. Havayolu şirketi, afetin ilk gününden bu zamana kadar yaptığı toplam aktarma seferleri ile 173 bin 564 arama kurtarma ekibini deprem bölgesine taşıdı.

Arama kurtarma ekiplerinin bölgeye sevk edilmesinin yanı sıra depremzedelerin tahliyesi için çok sayıda tahliye seferi düzenlendi. Bu kapsamda 6-7-8-9-10-11-12-13 Şubat tarihlerinde düzenlenen bin 2 sefer ile 165 bin 73 depremzede bölgeden tahliye edildi. Havayolu şirketi bugün yapacağı 109 tahliye seferiyle 19 bin 878 kişiyi tahliye ederken, bölgeye 19 bin 770 arama kurtarma ekibi sevk edilecek.

BUGÜN 6 KARGO UÇUŞU İLE YARDIM TAŞIYACAK

THY, bölgeye arama kurtarma ekipleri göndererek depremzedeleri tahliye etmeye aralıksız devam ederken, kargo seferleri ile de bölgeye yardım taşıyor. Afet gününden bugüne kadar 94 kargo seferi ile 5.955 ton yardım malzemesini deprem bölgesine taşımış, yurt dışından 2.539 ton yardım malzemesini Türkiye’ye ulaştırmıştır. Turkish Cargo bugün itibarıyla 2’si yurt dışı olmak üzere toplam 6 kargo seferi planladı.

SHAKE BÖLGESİNDEKİ HAVALİMANLARINDA 80 KABİN GÖREVLİ GÖREVLENDİRİLDİ

Türk Hava Yolları, depremzedelerin tahliyesini daha konforlu hale getirmek için deprem bölgesindeki havalimanlarında 80 kabin görevlisi görevlendirdi. Bu ekipler, depremzedelerin havaalanlarında buluşmalarından uçağa binmelerine ve eşyalarını baş üstü dolaplarına yerleştirmelerine kadar yardımcı oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu