Teknoloji

Trabzonspor’a siber saldırı: Kaç kişinin etkilendiği bilinmiyor

Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor ve kulübe bağlı şirketler siber saldırıya uğradı. Kulüp, saldırıyı Kişisel Verileri Koruma Kurumu’na (KVKK) bildirdi.

KVKK’nın açıkladığı bilgiye göre saldırı 19 Mayıs’ta gerçekleşti ve kesin gün belirlendi. Siber akının dışında Trabzonspor Ticari İşler ve Turizm İşletmeciliği Ticaret A.Ş., Trabzonspor Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş., Trabzonspor Telekomünikasyon Danışmanlık ve Hizmet Hizmetleri Ticaret A.Ş., Bordeaux Blue Futbol Yatırımları Ticaret A.Ş., Trabzonspor Kulüpler Birliği, Trabzonspor Bordeaux Mavi Güç Elektrik Üretim A.Ş. de etkilendi.

POTANSİYEL MÜŞTERİLER DE ETKİLENİYOR

Bildirimde, şifreli sunucularda tutulan belgelere erişim sağlanamadı; Bu nedenle ihlalden etkilenen kişi sayısı ve kayıtların tespit edilemediği, ihlalden etkilenen ilgili kişi kümelerinin çalışanlar, kullanıcılar, öğrenciler ve müşteriler ile potansiyel müşteriler olduğu belirtildi.

Veri ihlalinin kimlik, iletişim, personel, müşteri süreci, finans, mesleki deneyim, pazarlama, görsel ve işitsel kayıtlar ve diğer veri kategorilerinin etkilendiği, ilgili kişilerin bilgi ihlaline ilişkin bilgi davet merkezi (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu