Haber

Tunç Soyer’den Bahçeli’nin referansına yanıt: Çok dağları aştık

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin sözlerine şöyle yanıt verdi: “İzmir’de dağın sıcaklığı eriyip bronzları saçacak.” Soyer, “Biz devletin zırhlısından çok milletin bronz kalkanına güveniyoruz ve biliyorum ki o kalkanı hiçbir ateş eritemez. “Bugüne kadar birçok dağı aştık, bundan sonra da hepsini aşacağız” dedi.

Partisinin grup toplantısında Cumhur İttifakı’nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ’a destek veren Bahçeli, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e atıfta bulunarak, “İzmir’de dağın sıcaklığı Tunç’u eritip dağıtacak” dedi.

‘BİRÇOK DAĞI YERLEŞTİRDİK’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de ziyaret ettiği İzmir Akdeniz Bienali öncesinde Anka Haber Ajansı’nın sorularını yanıtladı. Bahçeli’nin ‘İzmir’deki dağın sıcaklığı Tunç’u eritip dağıtacak’ sözlerini değerlendiren Soyer, şunları söyledi:

“Yemin ederim basından da duydum. Aslında daha önce kimseyle kişisel polemiğim olmadı, bir daha da yapmazdım ama bu edebi bir nezaketle yapılmış tartışmaya benziyor. Bunu sevgili atıştırmalığına dönüştürmeden şunu söyleyeyim; Biz devletin zırhından çok milletin bronz kalkanına güveniyoruz ve biliyorum ki o kalkanı hiçbir ateş eritemez. “Ve Allah’ın izniyle bugüne kadar nice dağları aştık, bundan sonra da hepsini aşacağız.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu