Haber

Ünlü sporcuları dolandırdıkları iddiasıyla bankacı ve 6 şüpheli hakim karşısına çıkacak

Levent Büyükdere Caddesi üzerinde ÖZEL bir banka şubesinin ortasında sporAralarında dünyaca ünlü isimler Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera ve Selçuk İnan’ın da bulunduğu 18 mağduru dolandırdıkları iddiasıyla dava açılan bankacı Seçil Erzan ve 6 şüpheli, 20 Kasım’da hakim karşısına çıkacak.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, eski Galatasaraylı futbolcular Selçuk İnan, Emre Çolak, Emre Belözoğlu, Arda Turan, Fernando Muslera ve Buse Terim, Buse Terim’in eşi Volkan Bahçekapılı, eski kulüp tercümanı Musa Mert Çetin ve Emre Çolak’ın ağabeyi yer alıyor. Emrah. Aralarında Çolak’ın da bulunduğu 18 isim şikâyetçi olarak listelendi. Seçil Erzan, Ali Yörük, Asiye Öztürk, Atilla Yörük, Hüseyin Eligül, Kerem Can ve Nazlı Can “şüpheli” olarak listelendi. Bankacı Seçil Erzan’ın “Özel Evrakta Sahtecilik” ve “Tüccar veya Şirket Yöneticisi Olan veya Şirket Adına Hareket Eden Kişilerin Ticari Faaliyetleri Sırasında Dolandırıcılık” suçlarından 66 yıldan 216 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istenirken; Diğer şüphelilerin ise 3 yıldan 65 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları istendi.

41. AĞ. CEZA MAHKEMESİNDE YARGILANACAKLAR

İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi iddianameyi kabul ederek duruşma tarihi belirledi. Sanık Seçil Erzan ve 6 sanık 20 Kasım’da ilk hakim karşısına çıkacak. Mahkeme, müştekilere tebligat göndermeye başladı.

bozovahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu