Haber

Üvey babası ve annesini öldüren zanlının yargılandığı Adana davası

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, olayı polise bildirmediği iddia edilen üvey babası ve annesini öldürdüğü iddia edilen 14 yaşındaki erkek çocuğun “kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla yargılanmasına devam edildi.

Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar OH ve annesi, AK Cezaevi’nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Duruşmada tarafların avukatları hazır bulundu.

Aleyhindeki iddiaların hatırlatılması üzerine savunması alınan sanık OH, bir önceki celsede ifadelerini tekrarladığını belirterek, “Adana’ya geldiğim günden beri annem ve merhum Yücel C. annemle tartıştı. .Olay anında annem EC bana bıçak getirdi.’Öldür şunu’ dedi.Bunu talep ediyorum.” söz konusu.

Davalı EC ise oğlu OH’nin beyanlarının gerçeği yansıtmadığını öne sürerek, “Kesinlikle oğlumun iddia ettiği şeyi söylemedim. Onu bu yönde tahrik etmedim. Uyuşturucu kullanmadım. OH’nin iddialarını kabul etmiyorum, tahliyemi ve beraatımı talep ediyorum.” terimini kullandı.

Görüşü sorulan Cumhuriyet savcısı, belge kapsamındaki mevcut delil durumu, niteliği ve niteliği dikkate alınarak tutuklu sanıkların mevcut durumunun devamına ve eksikliklerin giderilmesine ilişkin mütalaasını verdi. Sanıklara atfedilen hatanın, bu aşamada adı geçen kontrol tedbirinin yetersizliğinin ve tutuklama tedbirinin orantılılığının.

Mahkeme heyeti sanıkların tutukluluk hallerinin devamına, tanıkların bir sonraki duruşmada dinlenmesine ve eksikliklerin giderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Olayın tarihi

Yücel C’nin geçen yıl 16 Mayıs’ta Seyhan ilçesine bağlı Yeşilyurt Mahallesi’nde öldürülmesiyle ilgili olarak 14 yaşındaki üvey oğlu OH ve annesi EC tutuklandı. Sanıklar hakkında “kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

İddianamede OH, Yücel C’yi arbede sırasında elindeki tahta keski ve çekmeceyle kafasına vurarak öldürürken, yanında bulunan annesi EC tüm olayı görmesine rağmen “engel olmuyor” Kavgayı, olaydan sonra çok uzun süre polis ve sağlık ekiplerine bildirdi.Kendisinin bulunmadığı, suçun işlendiği sırada oğlunun işini kolaylaştırdığı ve ne yapılacağına sanıkların birlikte karar verdiği belirtildi. Yücel C’nin ölümünden sonra.

haber-manyas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu