Ekonomi

ABD Hazine Müsteşarı Türkiye’yi ziyaret edecek

ABD Hazine Bakanlığı, Terörizm ve Mali İstihbarattan Sorumlu Hazine Müsteşarı Brian Nelson’ın hafta içinde Umman, BAE ve Türkiye’yi ziyaret edeceğini duyurdu.

Toplantı Ankara ve İstanbul’da yapılacak

Hazine Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada Nelson, önümüzdeki hafta içinde önce Umman’ın başkenti Muscat’ta, ardından BAE’nin başkenti Abu Dabi ve Dubai’de, Türkiye’de ise Ankara ve İstanbul’da bir araya gelecek. 29 Ocak’ta başlayacak. “yaptırımlar ve ihracat kontrolleri ile ilgili”görüşmeler yapılacak.

Ziyaretler, Rusya’nın uluslararası yaptırımlardan ve ihracat kontrollerinden kurtulma girişimleriyle ilgili.

açıklamada,

Her durakta, Hazine Bakanlığı’nın Rusya’nın Ukrayna’ya karşı yürüttüğü acımasız savaş, İran’ın bölgedeki istikrarsızlaştırıcı faaliyetleri, ekonomik büyümeyi baltalayan yasadışı finansal riskler ve yabancı yatırım üzerindeki uluslararası yaptırımlardan ve ihracat kontrollerinden kaçınma girişimlerini bastırma çabaları.

görüşüleceği söylendi.

Yasa dışı finansmanla mücadelede işbirliği

Müsteşar Nelson Umman’da “terörün finansmanı da dahil olmak üzere yasa dışı finansmanla mücadelede işbirliğini görüşmek”Meslektaşları ile görüşeceği belirtildi.

Brian Nelson

İş dünyası ve finans kuruluşları ile bağlantılar kuracak.

Nelson’ın, G7 pazarlarına erişimini kaybetme riskini alacağını iletmek için iş ve finans kuruluşlarının yanı sıra hükümetteki meslektaşlarıyla görüşeceği kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu