Ekonomi

Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde dev Türk bayrağı altında 100’üncü yıl kutlaması

Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları, Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde 1699 metre uzunluğunda ve 9 metre genişliğinde dev Türk bayrağı ve Atatürk posteri altında gerçekleştirildi.

Met-Gün İnşaat’tan yapılan açıklamaya göre, Met-Gün İnşaat tarafından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yaptırılan Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde etkinlikler, Adana Valisi Yavuz Selim Köşger’in katkılarıyla düzenlendi.

100’üncü yılda Türkiye’nin en büyük bayrağını kentlerinde taşımanın gururunu yaşayan Adanalılar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anarak 100’üncü yıl kutlamalarını şölene dönüştürdü.

Kutlamaların gündüz kısmında kano, bisiklet ve koşu yarışları yapıldı. Kutlamalara özel düzenlenen etkinlikler kapsamında 100 bisikletçi, 100 sporcu ve 100 kanocu yarıştı. Etkinlikler, 15 bin 300 metrekarelik alanı kaplayan, bugüne kadarki en büyük Türk bayraklarından biri olan Adana 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne asılan ay yıldızın gölgesinde şenlik havasında gerçekleşti.

Halk oyunları ekiplerinin gösteriler yaptığı etkinlik kapsamında down sendromlu gençler de koşu yarışına katıldı. Etkinlikler kapsamında motosikletli polis ekipleri de geçit töreniyle hem Adana halkını hem de dev Türk bayrağını selamladı.

Kutlamalar kapsamında gecede ışık ve su gösterileri yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu