Haber

Diyarbakır’da polis rüzgarı hesaplayamadı, Silvan gaza boğuldu

Diyarbakır Silvan Emniyet Müdürlüğü tarihi geçmiş gaz bombaları imha etme kararı aldı. Gruplar dün yüzlerce gaz bombasını alarak Silvan-Batman yolu üzerindeki çöplüğe götürdü.

Amida Haber’den İhsan Yılmaz’ın haberine nazaran, geniş güvenlik tedbirleri altında gaz bombaları ilçeden 6 kilometre uzaklıktaki alanda imha edildi. İmha edilen gaz bombalarının tesiri rüzgârın da tesiriyle yaklaşık yüz bin nüfuslu ilçeyi tesiri altına aldı. Gaz bombasının tesiriyle gözleri yaşaran ve ne olduğunu anlamaya çalışan vatandaşlar kapalı alanlara kaçtı.

İlçede yaşayanlardan Necip Hoş, “Dün sabah iş yerime gittim. Bir süre sonra gözlerim yanmaya başladı. Ne olduğunu anlamadım. Başta olay çıktığını düşündük. Daha sonra öğrendik ki, emniyet tarihi geçmiş gaz bombalarını imha etmiş. Rüzgâr vardı. Kötü etkilendik” dedi.

Ramazan Boğa isimli bir öbür bireyse “Mahallede otururken boğazım yanmaya başladı. Ne olduğunu anlamadım. Çarşıya gittim aynı koku orada da vardı. Sonra öğrendik ki tarihi geçmiş gaz bombaları imha edilmiş” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu