Ekonomi

Kripto para piyasasında bugün öne çıkan 5 gelişme

Investing.com – Kripto para piyasasındaki güncel haberlerden 5 gelişmeyi derledik.

ABD Temsilciler Meclisi’nde sunulan stablecoin’ler için yeni yasa tasarısı

ABD Temsilciler Meclisi üyeleri, stablecoin’ler için kapsamlı bir düzenleyici çerçeve oluşturma konusunda ilerleme kaydediyor.

İstikrarlı kripto para birimlerini düzenlemeye yönelik kanun taslağı için müzakerelerin aylar sürebileceği düşünüldüğünde kanun taslağının güncellenebileceği düşünülüyor. Sabit kripto varlıklarla ilgili emsal bir yasa tasarısı, Cumhuriyetçiler ve Demokratlar arasındaki farklılıklar nedeniyle geçen yılki ara seçimlerden önce durdurulmuştu.

Konuyla ilgili teknik tavsiye sunan kurum, sabit kripto varlıkların menkul kıymet olarak kabul edilmesini talep eden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komitesi’dir (SEC).

OKX ve Manchester City Kaptanı İlkay Gündoğan Metaverse projesinde buluştu

En büyük ikinci kripto borsası ve Web3 teknoloji şirketi OKX, taraftarların Manchester City kaptanı İlkay Gündoğan’dan futbol dersleri alabileceği benzersiz bir metaverse deneyimi olarak görülen “Make Your Play”i başlattığını bugün duyurdu.

“Make Your Play” isimli proje, Gündoğan’ın OKX Collective Metaverse’e giriş yapmasını, takipçilerini önceden planlanmış planlar üzerinden yönlendirmesini ve oyun içi karar alma süreçlerini anlatmasını anlatıyor.

OKX Collective’i ziyaret eden taraftarlar, her futbolcunun oyun tarzına ve kişisel ilgi alanlarına göre tasarlanmış özel deneyimler de yaşayabiliyor. Özel eğitim içeriklerinin yanı sıra müzik ve NFT tabanlı dijital deneyimler de yer alıyor.

İsrail merkez bankası dijital şekel ihraç etmeyi değerlendiriyor

İsrail Bankası, olası bir dijital şekel ihracı için bir eylem planı hazırlama sürecindedir.

Birçok merkez bankası, ulusal para birimi tarafından desteklenen dijital para birimi çıkarmanın çeşitli aşamalarındadır. Gelişmiş ülkeler arasında Çin, merkez bankası dijital para biriminin ön saflarında yer alıyor. ABD ve Avrupa Birliği şimdi dijital para biriminin avantajlarını ve dezavantajlarını tartışıyor.

İsrail Merkez Bankası da artık dijital para birimi ihraç etme kararı alınmadan önce olası bir sorunla ilgili bir eylem planı hazırlayarak bu alanda geç kalmamak için proaktif bir yaklaşım sergileme niyetini ortaya koyuyor.

Optimism ağındaki Yüz Finans hacklendi

iyimserlik Ağındaki tanınmış merkezi olmayan finans platformu olan Hundred Finance, siber saldırı sonucunda 7,4 milyon dolar değerinde kripto varlığını çaldı. Son zamanlarda yaşanan siber saldırı, kripto endüstrisinde DeFi projeleriyle ilgili güvenlik endişelerini gündemde tuttu.

Saldırıyı araştıran blockchain güvenlik firması CertiK, kripto varlıkların DeFi’de yaygın olan flaş kredi prosedürü yoluyla çalındığını bildirdi. Güvenlik firmasına göre hacker, Hundred Finance üzerinde ERC-20 tabanlı kripto para birimleri ile hTOKENS’in ortasında fiyatı manipüle ettikten sonra yatırdığından çok daha fazla kripto para çekmeyi başardı.

BNB Chain, 191 adet yüksek riskli ve güvenilmez merkezi olmayan uygulamanın ve geçersiz tokenlerin bir listesini yayınladı.

Binance’in merkezi olmayan ağı BNB Chain, şu anda platformunda bulunan 191 yüksek riskli projeyi listeleyerek kullanıcılara bu uygulamalarla etkileşim kurarken son derece dikkatli olmalarını tavsiye ediyor.

BNB Chain, her hafta eşler arası bir liste yayınlayarak, akıllı sözleşme değerlendirmelerine göre riskli kabul edilen projeleri ve merkezi olmayan uygulamaları listeliyor. BNB Chain yetkilileri her hafta rutin olarak yaptıkları bu ağ taraması ile herhangi bir kaza öncesi önlem alma niyetlerini gösteriyor. Öte yandan, bu uyarının bir yatırım tavsiyesi olmadığı ve kullanıcıların ağdaki projelerle etkileşime girerken kendi kararlarını vermeleri gerektiği konusunda uyarıyor.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu