Ekonomi

Milyarder konteyner patronundan lojistik uyarısı

Dünyanın üçüncü büyük konteyner sınırının milyarder lideri Rodolphe Saade, pandemi sırasında sipariş edilen yeni gemilerin 2024 yılında hizmete girmesiyle sektörün istikrarsız bir döneme gireceği konusunda uyardı.

Marsilya merkezli denizcilik devi CMA CGM SA’nın CEO’su Saade, “Sektörümüzdeki zorluk, önümüzdeki yıldan itibaren pazara çok sayıda konteyner gemisinin gelmesi ve bu durumun arz ve talep arasında dengesizlik yaratma riski oluşturması” dedi. röportaj.

“Gelecek yıl ticarette yüzde 2 ila 3 oranında bir büyüme bekliyoruz” diyen Saade, CMA CGM’nin faaliyet gösterdiği ülkelerde önemli bir pazar payına sahip olduğunu ve bunun da zorlukların üstesinden gelmesine yardımcı olacağını sözlerine ekledi.

Saade, “Denizcilik sektörü bu iniş çıkışlara alışkın. 2021 ve 2022’de tam sonuçlar elde ettik, artık daha normal günlere giriyoruz ve bunun için donanımlıyız.” dedi.

Bu yılın başında dünyanın en büyük konteyner hatları Maersk ve Mediterranean Shipping Co. küresel lojistikteki rekabetleri yoğunlaşırken gemi paylaşım iştiraklerini on yıl sonra sonlandıracaklarını açıklamışlardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu