Ekonomi

SOPHiA GENETICS İspanya’da yumurtalık kanseri testlerini genişletiyor

BOSTON, ROLLE, İsviçre ve MADRID – SOPHiA GENETICS (NASDAQ: SOPH), AstraZeneca İspanya ile işbirliği içinde bugün, İspanya genelinde yumurtalık kanseri için homolog rekombinasyon eksikliği (HRD) testine erişimi artırmak için programlarını genişlettiklerini duyurdu. Bu girişim, moleküler tanıyı desteklemeyi ve hastalar için hassas tedavi planlamasını hızlandırmayı amaçlıyor.

2022’de başlayan ortaklık, başlangıçta beş İspanyol laboratuvarının HRD testini uygulamasını sağladı ve 4.000’den fazla numunenin analizine yol açtı. Bu genişlemeyle SOPHiA GENETICS, İspanya’da HRD test dağıtımı için tercih edilen ortak haline geliyor ve potansiyel olarak şirket içi HRD tespit yeteneklerine sahip laboratuvarların sayısını artırıyor.

HRD yumurtalık kanserinde önemli bir biyobelirteçtir ve yeni tanıların yaklaşık %50’sini etkiler. Bir tümörün belirli tedavilere verdiği yanıtı gösterir ve tespitini etkili hasta bakımı için paha biçilemez hale getirir. İşbirliği, teşhis ve bilgiye dayalı tedavi stratejileri geliştirmek için SOPHiA DDM™ Platformundan yararlanmayı amaçlıyor.

Bir biyofarmasötik şirketi olan AstraZeneca’nın (LSE/STO/NASDAQ: AZN) bir modülü olan AstraZeneca İspanya, kendini kanseri kronikleştirmeye ve kişiselleştirilmiş tıbbı geliştirmeye adamıştır. AstraZeneca İspanya Kurumsal İlişkiler ve Pazar Erişimi Başkanı Marta Moreno, daha yüksek etkinlik garantisiyle kişiselleştirilmiş tedaviler sağlamada biyobelirteç çalışmalarının değerini vurguladı.

SOPHiA GENETICS EMEA Genel Müdürü Kevin Puylaert, İKG ile ilgili küresel verilere katkıda bulunan ve yumurtalık kanseri için tedavi seçeneklerini geliştiren İspanya’da HRD için yerel testlerin değerini vurguladı.

Bu test programının genişletilmesi bir basın bültenine dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu