Haber

ÜSKÜDAR’DA “ASRA 1 KALA” DİJİTAL GÖSTERİMİ

Cumhuriyetin 100. Yılı ve 19. Yüzyıl münasebetiyle Türkiye’nin geçmişten geleceğe çevre ve şehircilik alanındaki atılımlarının anlatıldığı “Asra 1 Kala” Dijital Gösterimi Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından ÜSKÜDAR’da gerçekleştirildi. Türkiye.

“Asra 1 Kala” Projesi kapsamında, Üsküdar Meydanı’nda kurulan Dijital Deneyim Alanı’nda Cumhuriyet’in kuruluşundan bu yana çevre ve şehircilik alanında yürütülen çalışmalar sergilendi. Projeler”, “Kentsel Dönüşüm”, “İklim Değişikliğiyle Mücadele”, “Sıfır Atık”, “Yeşil Kalkınma Devrimi” konuları ele alındı. İnsan odaklı kentleşmenin inceliklerine dikkat çekilen gösterimde, geleceğe dair fikirler paylaşıldı. ‘Türkiye Yüzyılı’na giden yolda çevre ve şehircilik alanında geçmişten bugüne ayna tutuyor.

Proje yöneticisi Doç. Ece Baban yaptığı açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bu yana, bugüne kadar atılan tüm adımlarda, bir asırda ülkemizi geliştiren her alanda ve her konuda tarihe kısa bir yolculuk yapıyoruz. , neler oldu, neler oldu, bu günlere gelmemizin temelleri neler… Aslında 1923’ten bu yana bir asırdır yaşananları Türk halkıyla buluşturmak için burada değerli bir dijital deneyim alanı oluşturuldu. , çevre, sanayi, sağlık, ulaşım ve teknoloji açısından Türkiye’yi Türkiye yapan tüm önemli konuları tarihsel bir yolculuk yaparak tarihimizle birleştirdik. Hem tarihimize sahip çıkmak, hem de yaşananları hatırlatmak açısından değerlidir. Tarihte ve geleceğe değerli bir bakış açısıyla.Dijital deneyim alanında, tüm Türkleri Üsküdar meydanına bekliyoruz.Bugün çevre ve iklim hakkında, sıfır atık projesi hakkında, Türkiye’nin n’si iklim, çevre ve kentleşme konularında yaptığı atılımlarla tüm dünyada ve karides konusunda verdiği emeklere istinaden dijital bir deneyim alanı oluşturulmuştur. 15 gün boyunca bu konuda bilgi verilmeye devam edecek, daha sonra önümüzdeki dönemde 15 günde bir ulaşım alanında, daha sonra da sanayi alanında yaklaşık 6 ay devam edebilecek bir projeden bahsediyoruz” dedi. dedi.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu