Ekonomi

Örnek fırıncılar: Polis denetiminde pide ağırlıkları yüksek çıktı

Samsun’un Kavak ilçesinde zabıta tarafından yapılan fırın denetiminde pide ekmeğinin ağırlığı normalden 30 ila 80 gram fazla çıktı.

Türkiye’nin birçok yerinde fırıncılar artan girdiler nedeniyle israf ettiklerinden şikayet ederken, Samsun’un Kavak ilçesinde fırıncıların kendi inisiyatifleriyle pide ve ekmek ağırlıklarını yüksek tuttukları ortaya çıktı. Ramazan ayı nedeniyle fırınlarda ağırlık, hijyen ve ruhsat kontrolü yapan Kavak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, girdikleri fırınlarda üretilen ekmek ve pidelerin ağırlığının çok üzerinde çıkması üzerine fırıncılara teşekkür etti.

İlçede faaliyet gösteren fırınlarda Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan kontrollerde, ramazan pidelerinin olması gereken kilodan fazla olduğu belirlendi. Yapılan denetimlerde tüm fırınlarda 10 TL’den satılan 350 gram ramazan pidesinin 30 ila 80 gram, ekmeklerin ise 10 ila 30 gram fazla olduğu ortaya çıktı. Fırıncılar, girdi maliyetlerindeki artışa rağmen mübarek ayda üzerlerine düşeni yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Başkan Sarıcaoğlu’ndan fırıncılara teşekkür

Fırıncı esnafının gösterdiği duyarlılığın her türlü övgünün üzerinde olduğunu söyleyen Kavak Belediye Başkanı İbrahim.

Sarıcaoğlu, “Belediye olarak ilçemizde faaliyet gösteren fırınlarda düzenli olarak denetimler yapıyoruz. Yıllardır hiçbir fırınımızda olumsuzlukla karşılaşmadık. Yaptığımız denetimlerde fırıncı esnafımızın ağırlık hassasiyeti bizleri çok etkiledi. Bu hafta gerçekleştirilen ve kullanım hakkına gösterilen saygı her türlü övgü ve takdirin üzerindedir. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi. – SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu