Haber

HEDEP Eş Başkanı: “Batı’daki ittifaklara açık olduğumuzu belirtmek isterim”

HEDEP Eş Başkanı Tuncer Bakırhan, yerel seçimlerde izleyecekleri adımlara ilişkin açıklamalarda bulundu. ‘Batı’daki ittifaklara açık olduğumuzu burada belirtmek isterim.’ söz konusu.

HEDEP Yerel Yönetimler Meclisi, Demokratik Yerel Yönetimler Konferansı için Ankara’da toplandı.

Konferansta konuşan Eş Genel Başkan Tuncer Bakırhan, partinin yerel seçim politikasını anlattı.

Bakırhan, partisinin 2024 yerel seçimlerinde atacağı adımlara ilişkin ise, “Yerel seçimlerde sürekli bize kaybettirecek durumda olmamamız lazım. “Bunca emek ve ödenen bedelden sonra irademizin nerede olursak olalım yönetimlere yansımasını istiyoruz.” açıklamalarını yaptı.

Bakırhan, partisinin Batı’da ittifaklara açık olduğunu şu sözlerle ifade etti: “Batı’ya gelince, sizlerin huzurunda kamuoyuyla paylaşmak isterim ki, ittifaklara açık olduğumuzu burada belirtmek isterim. İttifak kuracağımız güçlerle yapacağımız bir çalışma, bir çalışma, bir karar kesinlikle sizden habersiz kalmayacak, sizlerle paylaşacağız.”

Eşbaşkan Tuncer Bakırhan, “Biz ittifaklara açığız ama bu mutlaka ittifak yapacağımız anlamına gelmez.” söz konusu.

Bakırhan, üçüncü yol olarak seçime tek başlarına girebileceklerini belirtti.

Bakırhan: “Bu, herhangi bir ittifaka mutlaka katılacağımız anlamına gelmiyor. Halkımıza faydası olmayan, halkımıza, işçimize faydası olmayan ittifaklar bize dayatılırsa seçeneksiz kalmayız. Hayata geçirmek için hazırlıklarımızı tamamladık. En iyi ve en güçlü adaylarımızla yerel seçimlerde 3. Yol politikamız.”

Bakırhan, yaklaşan yerel seçimler için de “Kayyum atanan belediyeleri özgürleştireceğiz” dedi. Sözünü verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu